juwaniiegang90
juwaniiegang90 juwaniiegang90
  • 04-03-2019
  • Mathematics
contestada

a cell phone plan offers 250 minutes each month for 15.00 dollars per month. what is the cost per minute when a person uses all 250 minutes in a month?

Respuesta :

VanessaBrooks
VanessaBrooks VanessaBrooks
  • 04-03-2019
It costs 0.06 cents each minute.

Explanation : $15/250 minutes = $0.06
Answer Link
tytybabes
tytybabes tytybabes
  • 11-03-2021

Answer: 0.06

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Find the range of {(3.2, -3), (7.6,5.9), (1.4, -3), (-9.1, 8.3)}.
What are two techniques to connect ideas in a speech? unity and order transitions and repetition of key words logos and pathos reasons and evidence
¿Qué informa al público sobre la moda y los estilos de vida? una novela una tira cómica una revista la videoconsola
In most cases, reviewers should: A) avoid making judgement and let quotations speak for them selves b) use quotations that support or contrast with clearly stat
Which best compares the slopes and y-intercepts of the linear functions f and g, where F=1/3+3 and g is shown in the table above? A. The slope of F is less tha
Which of the following sentences correctly uses a semicolon? Someone totally messed up my room; my sister looked very guilty. I tried to move the desk to find m
help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
The length of the play area is 7.5 meters. The width of the play area is 5.3 meters. If she wants to cover the area in foam, how much foam does she need to buy?
what is the factored form of 11x-x^2=0
HELP ME PLEASE! I really need help on this question