alemorachis49 alemorachis49
  • 04-02-2019
  • Mathematics
contestada

Haley buys 9 pounds of apples for $3. How many pounds of apples can she buy for $1?

Respuesta :

asdf334asdf334 asdf334asdf334
  • 04-02-2019

Answer:

3 pounds

Step-by-step explanation:

divide by 3 you get 3 pounds

Answer Link

Otras preguntas

factor the expression y2+6y-16
What are the four forms that water takes when it returns to earth from the clouds?
Which of the following presidents took on the responsibility to pass a voting rights law that enforced federal standards for elections so that all Americans cou
If it takes a man a week to walk a fortnight, and bacon is ten pence a loaf. How much cloth to make a humpty backed giraffe a waist coat
A fish tank contains 18 goldfish and 22 guppies. If you randomly select 2 fish, what is the probability that they are both goldfish?
What is the difference between a monologue and soliloquy?
From which country did King George III hire soldiers to help fight the American patriots?A. GermanyB. FranceC. Spain
rabbits have large ears. infer how this adaptation helps the rabbit meet its needs
what do you think would have happened if the americans had lost the battle?
What is the value of the number 6 in 0.061