donald1255 donald1255
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

jack brought 12 pet monkeys. if each monkey cost $45.99, how much money did he spend in all?

Respuesta :

nicoleh2015 nicoleh2015
  • 01-02-2019

Answer:

551.88 dollars


you have to multiply it by 12

Step-by-step explanation:


Answer Link
joshawabradley1
joshawabradley1 joshawabradley1
  • 01-02-2019

Answer:$551.88

Lol that's alot of Monkeys

Step-by-step explanation: $45.99 x 12 =$551.88

I just multiplied $45.99 and 12 together and my product (answer) was $551.88

Answer Link

Otras preguntas

What kind of conflict does this passage best illustrate?
what does the public sector provide that the private sector does not?
are these equations equivalent?
The most important American composer of tone poem was
Does anyone know away that I maybe able to understand these problems better
What is the answer to this question
Which system of inequalities is is represented by the graph
what is a major symptom of UTI'S in the elderly?
The bottom of a 30 foot ladder is 7.5 feet from the bottom of a wall of a building. Explain how you can find the height at which the ladder touches the wall. Th
Can someone please explain in math VOCABULARY how to to figure out the value of X?(Look At Picture Above)​