bbea bbea
  • 01-02-2019
  • Mathematics
contestada

which expression can be used to find the cost of .75 kilogram of cheese at the price of $6.40 per kilogram?

Respuesta :

helpmeplzandty
helpmeplzandty helpmeplzandty
  • 01-02-2019
is there multiple choice answers if so i would be glad to help
Answer Link

Otras preguntas

Solving simple quadratic equations.
where are organelles found?​
Sandy pays $120 for 4 violin lessons. How much does she pay for 10 violin lessons?
Read this story and then answer the question that follows: Sarah saw them, again. Out of the corner of her eye she could see the kids ganging up on the new girl
Translate this phrase into an algebraic expression. 49 less than twice Vidya's age Use the variable y to represent Vidya's age.
Which answer best describes a similarity between “Occasioned by General Washington's Arrival in Philadelphia, On His Way to His Residence in Virginia” and “His
Why we are using dozen for counting?
will give brainliest if correct!! Solve for x: the quantity of x plus 16 all over 3 = 3x Group of answer choices x = −7 x = −13 x = 8 x = 2
1.09 Unit Test: Narrative Techniques and Structure - Part 1
Double a number, minus the sum of the number and four