jessies30 jessies30
  • 04-01-2019
  • Mathematics
contestada

Grapes cost $1.55 per pound. What equation is used to find c the total cost of p pounds of grapes?

Respuesta :

nika001
nika001 nika001
  • 04-01-2019
C=$1.55p

Is this what you need?
Hope this helps and hope you have a great day
Answer Link

Otras preguntas

why is water so important in metabolism
how many hundredths are in 0.5
2b^2+4b–2=0 what is the answer?
What phylum has animals with a central cavity and mouth;and most of them have tentacles?
Questions 1. Calculate the molar mass of an element. 2. Calculate the molar mass of a compound. 3. How do you determine the number of protons, electrons and neu
What is the fraction ten fourteenths in its simplest form?
How do I write 4.76325 as a fraction?
why did some chiefs decide to fight when english colonists moved into their territory?plz help me
by hw much is the difference of 604 and 406.64 less than thier sum ?
Stem-and-Leaf Plots question: How many swimmers were younger then 30 Stem -- Leaf 0 1-- 1 2-- 3,9 3 --