2021hhallissey
2021hhallissey 2021hhallissey
  • 02-01-2019
  • Mathematics
contestada

which one is the better buy $3 and 2 refills $4 and 3 refills

Respuesta :

GodofThunder
GodofThunder GodofThunder
  • 02-01-2019

Answer:


Step-by-step explanation:

3 and 2

Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-01-2019

Well, for the first one, you would be paying 0.66 cents for each refill.

For the second one, you would be paying 0.75 cents for each refill.

So, the first option is better because it is cheaper.

Answer Link

Otras preguntas

Which is not a way that ancient people classified plants and animals?
What was the political border established by British during colonial rule?
find the center and radius of (x + 9)^2 + (y + 6)^2 = 9. a: (-6, 9); 3 b: (-9, -6); 3 c: (9, 6); 3 d: (-6, -9); 9
What did families do in Ancient Rome when they had no son to carry on the family name?
Of 50 people, 38 have brown hair, 29 have brown eyes, and 23 have both brown hair and brown eyes. how many have neither brown hair nor brown eyes? A) 6 C) 10
Which BMI score listed below is considered overweight
How many grams of water in 8.22 grams of cuso4*5h2o?
Why does menstruation occur?
s=2rh+2r2 for h solve
Solve 6^3 – x = 6^2 for x A. x = –1 B. x = –6 C. x = 9 D. x = 1