13180
13180
04-12-2018
Mathematics
contestada
What is the unit rate for 16 oz and $3.98
Respuesta :
pebbles82
pebbles82
04-12-2018
You would do 3.98 divided by 16 and you would get 0.24.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 46+ )
Otras preguntas
If, while training for a marathon, you ran 60 miles in 2/3 months, how many miles did you run each month? (Assume you ran the same amount each month) Write yo
Satchi found a used bookstore that sells pre-owned DVDs and CDs. DVDs cost $9 each, and CDs cost $7 each. Satchi can spend no more than $45.
candy lives in the center of town. her friend darlene lives 28 miles to the east and her friend dana lives 21 miles north. approximately how far do dana and dar
the holiday party will cost $160 if 8 people attend.if there are 40 people who attend the party, how much will the holiday party cost
Which feature of government does Montesquieu argue for in his book De l’Esprit des Lois (Spirit of Laws)?
4.06 HC)A five-year review of threats to the southern resident orca population of the United States concluded that the top threats were prey availability, conta
Does 7 come before 10 and 12
Find the unknown angle
What is 8x+7 when x=6
will a heavier bowling ball hit pins better than a lighter bsll