daysha1646
daysha1646 daysha1646
  • 01-11-2018
  • Mathematics
contestada

Raphael went to the store and bought212 pounds of chicken for $9.00. What was the cost per pound of the chicken? Round your answer to the nearest cent, if necessary.

Respuesta :

jessica264
jessica264 jessica264
  • 01-11-2018

23.50

divide 212 / 9

Answer Link

Otras preguntas

Type of picture Paul Revere made of the Boston massacre?
Use trig to solve for x show work
How did the alliances that formed in Europe after world war 2 form an "iron curtain" as described by Winston Churchill in a 1946 speech?
how could you compare the energy carried in two different longitudinal waves
The distance of a wave crest from its resting. position is its. out of A. Wavelength B. Amplitude C. Height
There is a turtle race. The race will last 2 minutes. I have to find the distance from the start each turtle will be at the end of the race. Speed (in inches pe
What's an equivalent fraction for 10 15 by dividing
There is a turtle race. The race will last 2 minutes. I have to find the distance from the start each turtle will be at the end of the race. Speed (in inches pe
What is the meaning of Pangaea
how do you now 11/33 is a simplest form