jonathgar1893 jonathgar1893
  • 03-10-2018
  • Mathematics
contestada

If you have $10 and bananas cost 80 cents per pound and apples are $1.40 per pound will you have enough money

Respuesta :

lil1220 lil1220
  • 03-10-2018
yes you will have enough if you're buying
one pound
Answer Link

Otras preguntas

a sandwich shop offers a meal which consists of a sandwich and a dessert. ths table shows the options the customers have for their meal. a customer chose turkey
what does premise mean in culinary term?
A director wants to use a tool to simulate choosing 1 of 6 songs for his choir to perform at the concert. What are 2 different tools he could use to simulate ch
Statement 1: All living matter at the smallest level is made of cells Statement 2: New animal cells are formed from pre-existing animals Which of the following
Area=16w^2-36 length=4w+6 what is the width of the rectangle?
(100 points on this) The figure shows a tank in the form of a rectangular prism that is 25% full of water. How many more gallons of water will it take to fill t
An incomplete graph of the polynomial function f(x)=4x^4-16x^3-8x^2+16x+64 is shown a.find all the zeros of the function b. Without using a graphing utility d
Between the shaft and the head, children have a cartilaginous growth zone called the ________?
cos θ= -4/5 find sin2 θ in QII
The Department of Water Resources is measuring the width of a flood plain adjacent to a levee, as shown by (). The measurements are taken in 15-meter increments