zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

afrazi01p8qv5j
afrazi01p8qv5j afrazi01p8qv5j
  • 03-07-2018
To find this answer, we need to multiply 3.57 by 12.
[tex]3.57 * 12 = 42.84[/tex]
Therefore, 12 planks will cost $42.84.
Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-07-2018
HI THERE!
I can help you:)


so first we take the number of wooden planks and the price of each one, so that would be $3.57 and 12 wooden planks. since we already know the values of both then we can just skip to multiplying $3.57 times 12 which would be = $42.84  for 12 wooden planks 

-have a wonderful day  :) 
Answer Link

Otras preguntas

the distance d a train travels directly with he amount of time t that has elapsed since departure.if the train travels 475 i 9.5 hours how any miles did the tra
The area of the circle above is 1,808.64 units2. what is the circumference of the circle?
What are the solutions to the equation 3x^2 10x=8??
Determine the type and number of solutions of 4x^2-3x+1=0 A. Two real solutions B. One real solution C. Two imaginary solutions
How many diagonals can be drawn from a vertex of an octagon? 6 7 5 8
what is x, 7/8×x equals 1
Write proportion that can be used to find the cost of 10 notebooks if 3 notebooks cost 1.98$
PLZZZ HELP !!!!!!!!!!!
A pair of jeans that normally cost $50 is on sale this week for $30 what is the percent of change
Match these examples of drug advertising with a truth about the same drug. A. Drinking wine makes you look sophisticated. Using tobacco can lead to many health