zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 03-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

JorisHogenbirk JorisHogenbirk
  • 03-07-2018

[tex]24 \times 0.99 = 23.76[/tex]
Answer Link
bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 03-07-2018
The answer would be  $23.76
Because $0.99 · 24 = $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Using information about natural laws, explain why some car crashes produce minor injuries and others produce catastrophic injuries.
Simplify the following expression 5^2 - 4
which expression is equivalent to sin^2(pi/2 - x)/ sin x?
One way parents and guardians can influence technology use is to model proper use for their children. What outcome would you expect if this guideline was follow
factor completely 2x^2 − 2x − 40. 2(x − 5)(x 4) (2x − 10)(x 4) (x − 5)(2x 8) 2(x − 4)(x 5)
what is the meaning of oblivious?
A dispute over the terms of a contract is an example of a _____.
Whats the mass of 1 mole of Oxygen gas?
One way parents and guardians can influence technology use is to model proper use for their children. What outcome would you expect if this guideline was follow
Including the phases, what is the net ionic equation for the reaction of AgNO3(aq) with K2SO3 (aq)?