zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

At a hardware store, each wooden plank costs $3.57. How much do 12 planks cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer would be $42.84

Because $3.57 · 12 = $42.84
Answer Link

Otras preguntas

As a student, you are able to earn extra money by assisting your neighbors with odd jobs. If you charged $10.25 an hour for your assistance, about how many hour
which of the following group is incorrectly paired with an example of that group ​
9x-5 14x+24 A Determine the value of x. 1) x= -5.8 2) x= -7 3) x= 7 4) x= 32.2
describe the left right side and background of the picture
what is photosynthesis???​
one-sixteenths are there in 3 wholeshow many 1/16 are in 3 wholes​
Which part of economic theory is used to determine income and employment level of the economy ?(a) Microecnomics (b) Macroeconomics(c) Neither (a)nor(b)
Help me please………………………
A sports centre has a seating capacity of 600. Seventy-five percent of the seats are occupied. How many seats are unoccupied?
Scientists have increased their ability to make observations beyond their own senses through the invention of specialized equipment such as Xray telescopes. Whi