zculwellpb8sqm
zculwellpb8sqm zculwellpb8sqm
  • 02-07-2018
  • Mathematics
contestada

If each iTunes song costs $0.99 and Wade bought 24 songs, how much was the total cost?

Respuesta :

bayleecase2002
bayleecase2002 bayleecase2002
  • 02-07-2018
The answer should be $23.76

Hope this helps!
Answer Link
ktenesaca0
ktenesaca0 ktenesaca0
  • 02-07-2018
the total you are going to get it going to be $23.76
Answer Link

Otras preguntas

Which is a sentence fragment? A. Stop! B. Construction paper, scissors, and paintbrushes in a pile on the table. C. On the front door was pinned a note. D. Wait
The eastern origins of the Silk Roads was the Chinese capital city of A) Chang'an. B) Beijing. C) Karakorum. D) Persepolis.
Which is the constant term of the algebraic expression -2x2 + 17 -15x + 7xy? -15 -2 7 17
_____ are the strongly held and taken-for-granted beliefs that guide behavior in a firm.
how do you Factor this problem 2x^3+4x^2-4x
Which sentence correctly uses an intensive pronoun? If we have extra popcorn, we can keep it for ourselves. I myself would never quit the team in the middle of
w=0 is also the ____ for H(w)
Which level of government rules over the fewest amount of people?
What can be done to identify barriers to building a loyal customer​ franchise?
Gina wants to ship three books that weight 2 7/16 pounds, 1 7/8 pounds and 1/2 pound. Which is the best estimate for the total weight of the three books?