vanessa36 vanessa36
  • 03-03-2016
  • Mathematics
contestada

pete bought 12 gallons of gas for $19.56.what was the unit rate per gallon?

Respuesta :

Nina18020
Nina18020 Nina18020
  • 03-03-2016
19.56 ÷ 12= 1.63
Unit rate would be 1.63
Answer Link

Otras preguntas

The area of a rectangle is 128 ft.² if the link is twice the width what is the measure of the width of the rectangle
Tax that you pay when making a profit from selling a house is an example of
Find the area of this trapezoid plz help
location nuclear fusion occurs
How did the Amnesty Act helped the Democratic Party regain its strength.
Which of the following is most likely to have a reliable narrator? a. first-person narration b. first-person limited narration c. third-person omniscient nar
Which one of the following choices is a good way to overcome lack of motivation as a barrier to physical activity? A. Choose activities that involve minimal
Earths lower mantle lies just below what?
Don’t capitalize words like “father” and “mother” when they follow a ________ pronoun like “my,” “our,” or “their.”
What role did constantine i play in the spread of christianity in europe? a. he was the first roman emperor who also served as the roman catholic pope. b. he