Seudónimo Seudónimo
  • 01-03-2016
  • Mathematics
contestada

if 5 apples cost 345 pounds how much do 9 apples cost?

Respuesta :

Yayo5
Yayo5 Yayo5
  • 01-03-2016
345 ÷ 5 = 69 "pounds" for 1 apple.

69 × 4 = 276 4 apples.

345 + 276 = 9 apples for 621 pounds.
Answer Link

Otras preguntas

3 medical services offered by school health services
Enlightenment thinkers questioned traditional ideas about.? a.) government b.) medicine c.) religion d.) science
1000-900+50 1000+50=150 Thats your answer
In which one of the following sentences would the word cheerful correctly complete the statement? A. Carolyn talked _______ about her experience. B. Jonathan p
which stamen Which statements about trapezoids and rhombuses are true . Select all that apply. Both shapes are 2-dimensional figures. Both shapes have all side
The equation p= 2.5m + 35 represents the price p of a bracelet, where m is the cost of the materials. The price of a bracelet is $115. What is the price of the
how do communist and socialist political theories differ from each other? a: they are totally different because socialism supports a market economy and communi
what are two numbers between 21.023 and. 21.024
which digits can replace the _ to make a true statement?
what is the greatest common factor of 33 and 46