aboudiutah aboudiutah
  • 03-06-2018
  • Mathematics
contestada

Jackson bought 3 pounds of candies for $9.75 What was the price of these candies in dollars per pound?

Respuesta :

tufftoritogon
tufftoritogon tufftoritogon
  • 04-06-2018
9.75 dollars divided by 3 pounds equals 3.25 per pound
Answer Link

Otras preguntas

which is the best description of the effect that the ratification of the united states constitution had on america ? a) it ended the dispute between northern an
the rattlesnake is the most popular snake in our country
A circle has a circumference of 81.64cm. What is its Radius?
what would seven less than the quotient of x and 9 in a an expression?
Find the digits in the ones place, in the hundredths place, and in the ten thousandths place for the following number. 361.9167
how is the structure of cellulose and starch similar
which best describes the underlined word in the sentence? throughout history, people around the world have observed the sky. underlined word: person a. compound
select a number that has 3 with a value 10 times greater than the value of the 3 in 34,912
135pounds 5 months later 120 pounds find percent decrease
Which definition best defines stream of consciousness