jsdfbdgbfhbhb jsdfbdgbfhbhb
  • 02-06-2018
  • Mathematics
contestada

can someone help me please

can someone help me please class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-06-2018
If 47,50 dollars is the cost of one hour, 8 hours of work have to be eight times more expensive:

By saying "eight times more" we know we have to multiply:

47, 50 x 8 = 380 dollars.

Answer: $380

Hope it helped!
Answer Link
jessicaeivera101
jessicaeivera101 jessicaeivera101
  • 02-06-2018
The correct answer is 380 because I added and. Multiplied so the person above is correct! :D
Answer Link

Otras preguntas

2x-y=-63x-4y=-4Solve using elimination and then substitution
Kenji buys 3 yards of fabric for $7.47. Then he realizes that he needs 2 more yards. How much will the extra fabric cost?
if the slope of a position versus time graph is downward what kind of motion produced the graph
how many 5/8 pound bags does it take to make 13 pounds of soil?
Estimate 46/6,725, then find the quotient.
if the slope of a position versus time graph is downward what kind of motion produced the graph
A plane flies round-trip to Philadelphia. If flies to Philadelphia at 220 miles per hour and back home with a tailwind at 280 miles per hour. If the total trip
8. Intrusive igneous rock bodies are called A. tephra. B. tectonics. C. cinder cones. D. plutons.
Which words in this sentence are common nouns? Until the Spaniards brought cattle and sheep from Europe, the Aztecs had no dairy products. Choose all answers th
What is the meaning of open proportion?