Wwwjeijdn Wwwjeijdn
  • 03-12-2020
  • Mathematics
contestada

Blueberries cost $4.00 per pound. How many pounds of blueberries can you buy for $1.00?

Respuesta :

kifanok821 kifanok821
  • 03-12-2020

Answer:

1/4 of a pound

Step-by-step explanation:

Blueberries are 4 dollars a pound you have 1 dollar

you can by 1/4 of a pound

Answer Link
dholmes75 dholmes75
  • 03-12-2020

Answer:

You can get 4 ounces

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

niveles del lineal y productos a ubicar en cada uno
a bag of books took 3 minutes to move you did 12900 j if work how much power was required to move the bad
Who was the 21st president of the united states?
in china, to which social class did merchants, government officials, landlords, and confucian scholars belong?
a microscope reveals one hundred similar cells arranged end to end in a space of 1 milimeter
Robert buys 20 shares of Apple at the close price of $266.70. His broker charges him 5% of each share as a transaction fee. How much did Robert spend in total t
why was it difficult to make changes to the article of confederation?
why was it difficult to make changes to the article of confederation?
Solve the inequalties, if possible, and graph. 2t + 10 > 2(4t + 4).
What is the outermost layer of the sun? photosphere corona core radiative zone chromosphere convective zone